تازه ترین خبرها

نمایشگاه «زیبایی» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد

نمایشگاه «زیبایی» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد      

نمایشگاه «زیبایی» دربرگیرنده 10 اثر گزیده کتابخانه و موزه ملی ملک از روز یک‌شنبه 25 مرداد 1394 خورشیدی برگزار می‌شود. دوستداران هنر و فرهنگ ایرانی اسلامی از این تاریخ می‌توانند از نمایشگاه یادشده بازدید کنند.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، نمایشگاه زیبایی، گزیده‌ای از آثار موجود در گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک است که صاحب‌نظران حوزه‌های گوناگون هنری آن‌ها را برگزیده‌اند. این 10 اثر گزیده، جنبه‌هایی متنوع از زیبایی را در زمینه‌های گوناگون از نگارگری تا آثار لاکی را در دوره‌های تاریخی می‌نمایانند. این آثار، گاه هنر دست هنرمند صفوی و گاه جلوه‌ای از ظرافت ذهنی هنرمند قاجاری است. نمایشگاه روایت‌های گوناگون هنرشناسان هم‌دوره ما از زیبایی به شمار می‌آیند؛ آنچه از درون هنرمند برخواسته و بر دل و جان هنرشناس نشسته است. پس از آغاز به کار نمایشگاه زیبایی، سلسله سخنرانی‌هایی از تاریخ یکم شهریور 1394 خورشیدی با موضوع «هنر و زیبایی» برگزار خواهد شد. هفتمین جشنواره ماه هشتم به مناسبت فررسیدن دهه کرامت از روز یک‌شنبه 25 مرداد 1394 خورشیدی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود. این جشنواره با برنامه‌های گوناگون فرهنگی و تخصصی در حوزه‌های کتاب‌داری و موزه‌داری، در روز چهارشنبه 4 شهریور 1394 خورشیدی با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام پایان خواهد یافت.

نمایشگاه «زیبایی» از مجموعه برنامه‌های هفتمین جشنواره فرهنگی هنری ماه هشتم در کتابخانه و موزه ملل ملک است. این نمایشگاه پس از گشایش در تاریخ 25 مرداد، تا 30 مهر 1394 خورشیدی برقرار خواهد بود.

کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی است که در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد» جای گرفته است. این گنجینه در روزهای شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 8:15 تا 16:45 (پنج‌شنبه‌ها تا 15:45) فعالیت می‌کند. بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران از دوستداران هنر و فرهنگ ایرانی- اسلامی دعوت می‌کند برای تماشای آثار گزیده هنری کتابخانه و موزه ملی ملک، از نمایشگاه «زیبایی» بازدید کنند.